استعدادیابی

استعدادیابی در کلینیک تحصیلی و روان شناسی تلاش

 

استعدادیابی و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان از موثرترین اقدامات در ساخت آینده درخشان و موفق آنهاست. یکی از بزرگترین دغدغه های والدین این است که فرزندانشان بتوانند در آینده فردی مفید و موفق در جامعه باشد. برای عملی کردن این موضوع می بایست به علاقه و استعداد فرزندانمان احترام گذاشته و آنها را در مسیر دستیابی به تخصص مورد همراهی کنیم.

در دوره ای زندگی می کنیم که زمان ارزش بسیار بالایی دارد. قاعدتا برای یادگیری یک تخصص برای کار می بایست زمان قابل توجهی را صرف کنیم. کشف استعدادها در زمان کودکی و تمرکز بر روی آنها برای تربیت افراد متخصص و مستعد یکی از روشهای نوین در جوامع پیشرفته است. استعدادیابی کودکان این فرصت را فراهم می کند تا شخص از ابتدا بر روی تخصص مورد علاقه و استعداد خود کار کرده و در جوانی به جای کسب دانش مقدماتی در حوزه مربوطه یک متخصص تمام عیار باشد. این موضوع علاوه بر بازخورد مستقیم بر روی آینده درخشان فرد، بازخورد غیر مستقیمی در افزایش سطح کارایی نیروی کاری کشور داشته و به واسطه آن نیروهای جوان با انرژی بالای خود می توانند کشور را در مسیر توسعه قرار دهند.

استعدادیابی در کلینیک  تحصیلی و روان شناسی تلاش در دو حیطه ی عمده انجام می شود:

الف) استعدادیابی شناختی بر پایه ی تست هوش"استنفوردبینه"- معتبرترین و دقیق ترین تست هوش حال حاضر در تمام دنیا- می باشد. علاوه بر سنجش دقیق هوش توسط روان شناسان متخصص و مجرب از سایر آزمون های روان شناختی به فراخور نیاز مراجع استفاده می شود.

ب) استعدادیابی ورزشی توسط متخصص روان شناسی ورزش به کمک دستگاه های پیشرفته و به روز استعدادیابی ورزشی